Logotip projekta Živa kultura: digitalna soba pobega

Erasmus+ na šoli (2020 – 2023)

Naša šola v obdobju 2020-22 sodeluje v rojektu Erasmus+ z naslovom Živa kultura – digitalna soba pobega (»Making Culture Alive – Digital Escape Room«). V tem projektu je naša šola partnerska šola, koordinatorji so Finci, partnerji pa prihajajo še iz Madžarske, Češke, Španije in Estonije. Osrednji cilji projekta so interdisciplinarna povezava kulturne dediščine, tradicij, digitalnih veščin, jezikovnih veščin in ozaveščanja o lastnem lokalnem okolju ter prepoznavanja njegovih prednosti za povezovanje, razvoj idej, splošen napredek in promocijo iz lokalnega nivoja na evropski nivo. Projekt želi spodbujati vključevanje starodobnega, tj. naše kulturne dediščine, s pomočjo sodobnega, torej digitalnimi orodji, aplikacijami, platformami in napravami, v aktivno izvajanje dejavnosti pouka in razširjenega programa. S projektom želimo ponuditi nove, inovativne načine poučevanja in »oživeti« evropsko kulturno dediščino. Uporaba digitalne tehnologije in približanje skoraj pozabljenih tradicij in kulture sta aktualna tudi v smislu učenja na daljavo in učenja z novimi tehnologijami. Zaradi situacije v svetu v minulih šolskih letih se lahko zgodi, da bodo dogodki organizirani s pomočjo videokonferenc in v obliki virtualnih srečanj. Čeprav se partnerji zavedamo, da taka srečanja ne morejo nadomestiti stika v živo, so lahko vendarle poučen, interaktiven in zabaven način spoznavanje novih vsebin, krepitve stikov med narodi in kulturami in ter sklepanja novih prijateljstev. Zaenkrat smo v tem šolskem letu izvedli mobilnosti septembra 2021 na Madžarskem, maja 2022 pa se srečujemo na Srednji Bistrici, ko bomo gostili tuje partnerje v tem in v projektu našega vrtca, ko bomo organizirali strokovni dogodek Mladi v svet prihodnosti.