“Če si nečesa močno želiš, lahko to dosežeš. Nemara bo zahtevalo potrpežljivost, težko delo, pravo borbo in veliko časa; toda uresničljivo je. Tolikšna mera vere je predpogoj za sleherni podvig. ”

(Margo Jones)

Danes je OŠ Prežihovega Voranca Bistrica odlična in izjemna šola, priznana v državnem in mednarodnem prostoru. Smo kulturna, inovativna, zdrava in mednarodno prepoznavna šola. Smo del odličnega slovenskega šolskega sistema, primerljivi z najboljšimi v Evropi in to nam mnogi tudi priznavajo. Nenehno iščemo nove priložnosti in izboljšave. Zavedanje tega povezujemo z optimizmom, vztrajnostjo, inovativnostjo, fleksibilnostjo in konstruktivnim sodelovanjem z vsemi, ki si to želijo. Naša razvojna usmeritev se zrcali v viziji šole, v njej smo zapisali ključne vrednote, s katerimi želimo učencem dati znanje za življenje:

Odgovorna

Šola