Območno srečanje ravnateljev srednjih šol

V sredo, 15. 2. 2023, so na naši šoli ravnatelji pomurskih srednjih šol opravili delovno srečanje. Srečanje je vodila predstojnica Zavoda za šolstvo območne enote Murska Sobota. Ravnatelji so spremljali predvsem delo z digitalno tehnologijo.

Božično-novoletna voščila

Šolsko leto 2021/2022

23. novembra 2021 na šolo prihaja ministrica za izobraževanje dr. Simona Kustec s sodelavci

Obisk gospe županje in članov občinskega sveta

V sredo, 22. 9. 2021, so šolo v popoldanskih urah obiskali gospa županja in člani občinskega sveta. Na naši šoli so opravili delovno srečanje, na katerem so si bodo ogledali novo opremo na šoli, kakor tudi spoznali oblike poučevanja, ki jih sodobna oprema omogoča.

Utrinki Evropskega tedna mobilnosti na OŠPVB

Teden mobilnosti

Dan jezikov

Pripravljeni na novo realnost

V večjem delu 2. ocenjevalnega obdobja v šolskem letu 2019/2020 je pouk v celoti potekal na daljavo. Hvaležni smo, da smo že vrsto let del zgodbe “Inovativne pedagogike” in nam zato delo na daljavo ni povzročalo večjih preglavic. Učenci in učitelji so sodelovali preko Moodlovih spletnih učilnic, orodij znotraj Office 365, video konferenc, spletnih učbenikov in uporabljali še številne druge aplikacije in orodja. Tako so učenci kljub fizični oddaljenosti od učiteljev in šole zelo dobro napredovali in razvijali svoja znanja in kompetence.
V novem šolskem letu 2020/2021 nadaljujemo s prakso vključevanja nalog, ki jih učenci rešijo od doma na daljavo in tako še naprej urijo svoje veščine in kompetence rokovanja s tehnologijo, odgovornosti in organizacije svojega časa.

Obvestilo staršem – NOVOST pri vlaganju vlog za pravice iz javnih sredstev od 1.12.2018 dalje

Skladno z Zakonom o spremembah in dopolnitvi Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (ZUPJS-H) se za letne pravice, tj. do otroškega dodatka, državne štipendije, znižanega plačila vrtca ter subvencije malice in kosila, ki se iztečejo v decembru 2018 ali kasneje, uvaja mesečno avtomatično podaljševanje pravice. Navedeno pomeni, da se vloge za podaljševanje omenjenih letnih pravic (če ste upravičenec do pravice in jo želite podaljšati) od 1.12.2018 dalje ne vlagajo, saj bodo centri za socialno delo po uradni dolžnosti odločili o nadaljnji upravičenosti do pravice.

Če se za pravico do otroškega dodatka, državne štipendije, znižanega plačila vrtca ter subvencije malice in kosila zaproša PRVIČ, je še vedno treba vložiti vlogo! Če je pravica na podlagi PRVE vloge ZAVRNJENA, je treba vložiti novo vlogo.

Podaljševanje po uradni dolžnosti s strani centrov za socialno delo velja namreč samo za PRIZNANE pravice do otroškega dodatka, državne štipendije, znižanega plačila vrtca ter subvencije malice in kosila.

Upravičenec do letne pravice mora centru za socialno delo še vedno sporočiti zakonsko določene spremembe, ki pri teh pravicah lahko vplivajo na upravičenost do pravice iz javnih sredstev, njeno višino ali obdobje prejemanja.

Po Obvestilu MDDZ povzela svetovalna delavka šole in vrtca.