DELOVANJE ZDRAVE ŠOLE NA NAŠI ŠOLI

Na naši šoli že vrsto let uspešno izvajamo dejavnosti v sklopu projekta Zdrava šola. V tem projektu smo del slovenske mreže Zdravih šol, ki se po celi Sloveniji posredno in neposredno odzivajo na probleme v zvezi z zdravjem otrok in mladostnikov ter se z njimi na različne načine tudi ukvarjajo.

Izhodišče Zdrave šole je predvsem vplivati na zdrav način življenja vseh, ki hodijo v šolo. Pomembno je ne le telesno, ampak tudi duševno, socialno in okoljsko zdravje. Rdeča nit v šolskem letu 2018/19 je gibanje , prehrana ter duševno zdravje. V povezavi z navedenimi vsebinami bodo izvedene različne akcije.

PROJEKTNI TIM ZDRAVE ŠOLE

VESNA PINTARIČ, VODJA PROJEKTA ZDRAVA ŠOLA

TEREZIJA ZAMUDA, RAVNATELJICA

ZLATKA JEREBIC, PREDSTAVNICA 1. TRIADE

KLEMENTINA WEIS, PREDSTAVNICA 2. TRIADE

ELIZABETA PETROVIČ, PREDSTAVNICA 3. TRIADE

ALOJZ KREVH, UČITELJ ŠPORTNE VZGOJE

TJAŠA TKALEC, PREDSTAVNICA UČENCEV

TANJA ŽIŽEK, PREDSTAVNICA STARŠEV

AKTUALNE NOVICE

25. OBLETNICA ZDRAVE ŠOLE

Na tej povezavi si lahko ogledate novičko o 25-letnici Zdrave šole.

NARAVOSLOVNI DAN – DAN ZDRAVE ŠOLE

V soboto, 15. 9. 2018 , smo na naši šoli opravili dan dejavnosti NARAVOSLOVNI DAN – DAN ZDRAVE ŠOLE. Učenci od 1. do 5. razreda so bili aktivni v zabavno – športnih igrah. Deklice od 6. do 9. razreda so igrale odbojko pod vodstvom OK Lendava. Dečki od 6. do 9. razreda so igrali nogomet pod vodstvom NK Bistrica. Starši, stari starši in zaposleni so opravili test telesne pripravljenosti, ki so ga izvedli strokovni delavci Zdravstvenega doma Lendava. V nadaljevanju smo opravili očiščevalno akcijo po vseh treh Bistricah. Dan je bil drugačen, športno obarvan in družaben.